Fiyatları NedirGenel

Gaviscon Şurup Fiyat 2022, Double Action Özellikler

Gaviscon şurup fiyat yenilenmiş rakamı üzerinden eczanelerde yerini aldı. Mide şikayeti bulunan kişilerin rahatlıkla tükettikleri ve sindirim problemlerini azaltan gaviscon fiyatlarında bir artış gözlemlendi.

Gaviscon şurup fiyat aralığı 200 milimlik şurup 23.06 TL’ye satın alınabilir.

Gaviscon Şurubu Nedir?

Gaviscon şurubu mide ve sindirim problemi yaşayan yetişkinler için kullanılabilir. 12 yaş ve üzeri çocuklarda yemeklerden sonra en az 2 tatlı kaşığı verilebilir. 12 yaş altı çocuklar için doktor muayenesi doğrultusunda kullanılması önerilir. Gaviscon marka mide ilacı şurup şeklinde satılıyor. Farklı şekillerde üretimi bulunan mide ilaçları da eczanelerde satılmakta. Özellikle mide ve bağırsak problemi yaşayan kişiler, yedikleri yiyeceklerden dolayı huzursuzluk çekenler, hazımsızlık problemi bulunanlar, mide ekşimesi sorunu ile sürekli karşı karşıya gelenler için işe yarayan bir ilaçtır.

YouTube video

Gaviscon Şurubu
Gaviscon Şurubu

İlginizi Çekebilir: Botox Fiyatları 

Gaviscon Şurubu Ne İşe Yarar?

Gaviscon şurubu faydası hassas mide problemi yaşayan kişiler için önerilir. İçerisinde bulunan etkileşim maddesi mide asidinin sebep olduğu huzursuzluğu engeller. Özellikle hamilelik döneminde oluşan mide ekşime ve yanma problemlerine karşı rahatlıkla kullanılabilir. Çiğnenerek yutulan çeşidi de bulunur.

Gaviscon şurup fiyat orana her eczanede farklılık gösterebilir. En net ortalama fiyatı reçetesiz olduğunda 19 TL’den başlıyor. Fiyatlar yeni yıl ile beraber artış yaşayarak raflarda yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Gıdı Aldırma Fiyatları 

Gaviscon Şurubu Güncel Fiyat Listesi Nedir?

Gaviscon şurubu en yeni ücreti her eczanede farklı olarak satışta bulunuyor. Şurup hali üzerinden en güncel fiyatı şu şekildedir:

  • Gaviscon 500 miligram şurup 200 ml likit ürünü 23.06 TL’dir.

Gaviscon Double Action Özellikleri Nelerdir?

Gaviscon double action niteliği reflüye bağlı olarak oluşan şikayetlerde büyük rahatlama sağlıyor. 200 milimlik şişeler halinde satışta bulunan double action mide asidi rahatsızlığı ile huzursuzluk çeken kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Eczanelerde satışı bulunan ilaç mide ekşimesi başta olmak üzere sürekli olarak ağıza acı su gelmesi şikayeti bulunan kişilerin de yararlandıkları bir içeriktedir. Özellikle hamileler yaşamış oldukları mide asidi şikayetlerini bu ilaçla giderebilir. İlacın en büyük özelliği reflü şikayeti ile oluşan huzursuzluğu ve baskı hissini ortadan kaldırabilmektir.

İlginizi Çekebilir: Tiktok Hediye Fiyatları 

Gaviscon ile Gaviscon Double Action Karşılaştırması

Gaviscon ile Double action farkı etken maddesi kuvvetidir. Gaviscon double action içeriği ile daha güçlüdür. Yüksek çaplı reflü atağı yaşayan kişiler için önerilen double action içerisinde bulunan jel kısmı mide üzerindeki kapakçığı çevreleyerek asitin yemek borusundan yukarıya doğru çıkmasına engel olur. Boğaz bölgesinde oluşan acılık hissini kısa sürede ortadan kaldırabilir

Gaviscon şurup fiyat oranları üzerinden her iki markanın da aynı olduğu görülüyor. Yalnızca Gaviscon double action çift katmanlı yüksek bir etkiye sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu