İlaç

Dikloron Fiyatları 2022

Dikloron fiyatları 2022 yılında en çok değişim gösteren ilaç fiyatlarından biri olmayı başarmıştır. Bu durumun ana sebebi de güncel ekonomik koşullar ve gelen zamlardır. Güncel olarak Dikloron fiyatları ortalama ilacın türüne göre değişmektedir ve bu fiyatlar aşağıdaki gibidir:

  • Dikloron 100 mg 10 retard film tablet – 14,75 TL
  • Dikloron 75 mg IM 10 ampul – 31,78 TL
  • Dikloron 50 mg 20 enterik kaplı film tablet – 16,20 TL

Belirtilen fiyatlar eczaneye göre değişiklik göstermek ile birlikte ortalama olarak yukarıdaki gibidir. Bu fiyatlardan daha pahalıya satış yapan eczanelerden bu ilacın alınmaması önerilmektedir.

Bu ilaç satın alınırken bir diğer önemli husus da ilacın doktor tavsiyesi üzerine satın alınması ve doktor tarafından önerilen şekilde kullanılmasıdır. Doktor tarafından önerilen şeklinde dışında bilinçsiz şekilde ilaç kullanımı insan sağlığı için son derece zararlıdır.

Dikloron Nedir?

Dikloron en genel tanımı ile ağrıların ve iltihapların giderilmesinde kullanılan ilaç türüdür. Dikloron jel, tablet ya da ampul olarak piyasada bulunabilir. Ağrı kesici olarak görev yapan bu ilaç ağrıların azalmasında son derece etkilidir. Dikloron fiyatları ödenerek eczanelerden kolaylık ile temin edilebilir ve gerekli durumlarda kullanılabilir.

Bu ilaç aynı zamanda eklemlerde meydana gelen sertleşmeden romatizmaya bağlı şişkinliklere kadar birçok rahatsızlıkta kullanılabilir. Bu sayede kişiler belirtilen rahatsızlıklarından kurtularak normal bir hayat sürebilirler. 25 mg olan hali vücutta ateşin artmasından sonra da kullanılabilir.

Dikloron etkin maddesi olarak diklofenak sodyum isimli bir madde kullanılmaktadır. Bu madde ile birlikte iltihaba bağlı ağrılar giderilebilir. Bu ilaç ile birlikte kardiyak glikozidin kullanımına dikkat edilmeli ve bahsi geçen iki madde aynı anda kullanılmak zorunda kalırsa, Dikloron dozajı doktor tavsiyesi miktarında azaltılmalıdır.

Dikloron
Dikloron

Dikloron Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Dikloron kullanılan rahatsızlıklar genel olarak aşağıdaki gibidir:

  • Eklemlerde oluşan ağrılar
  • Boyun, göğüs kafesi, sırt eklemlerindeki ağrı
  • Eklem iltihabı
  • Ameliyat sonrası ağrılar
  • Kadınlarda şiddetli adet ağrıları
  • Akut kas ağrıları

Belirtilen rahatsızlıkların görülmesi durumunda Dikloron fiyatları ödenerek kolaylık ile eczanelerden satın alınabilir ve bu rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılabilir.

YouTube video

İlginizi Çekebilir: Ürederm Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Biteral Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Dolorex Fiyatları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu