Araba

Almanya Araba Fiyatları 2022 Çok İyi Fiyat

Almanya araç fiyat listesi 2022 yılında özellikle Türkiye’de araba sahibi olmak isteyenleri adeta şaşkına çeviriyor. Dünyanın önde gelen otomobil devlerinin merkezi olan Almanya, saysız fabrikası ile gerçekleştirdiği üretim sayesinde kendi ülkesinde birçok aracın çok daha ucuza satılmasını sağlamaktadır. Elbette yurt dışında araç fiyatlarını karşılaştırırken TL üzerinden hesaplama yapmamak gerekir. Almanya’da yaşayan bir kişinin kazancı üzerinden euro baz alınarak hesaplama yapmak daha doğru olacaktır. Eğer Almanya’dan araba almaya karar verdiyseniz bu durumda güncel kura göre işlem yapabilirsiniz.

Volkswagen, BMW, Audi, Mercedes, Seat, Skoda, Porsche ve daha birçok farklı otomobil devinin başkenti olan Almanya haliyle uygun fiyatlı araç sunmaktadır. Almanya araba fiyatları marka, model, yıl ve donanım özelliklerine göre değişmektedir.

Almanya İkinci El Araba Piyasası Fiyatları Ne Kadar?

Almanya araba piyasası oldukça zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Aradığınız birçok farklı marka ve modelin en temiz versiyonlarına cazip fiyat teklifleri ile ulaşmanız mümkündür. Bütçenize göre sıfıra yakın araçları bile en uygun fiyatlarla satın alarak otomobil sahibi olma hayallerinizi kolayca gerçekleştirmeniz mümkündür. Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da ikinci el piyasalarında araç durumuna göre farklı fiyatlar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle tercihlerinizi önceden doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir.

Almanya’da ikinci el satılan bazı araçların fiyatları kısaca şu şekildedir:

 • Volkswagen Passat 1,5 TSI OPF DSG Otomatik – 27.809 EUR
 • Mercedes Benz A 180 – 15.400 EUR
 • Volkswagen Golf 1.2 TSI – 13.900 EUR
 • Mercedes Benz A Klasse A 250 Sport AMG – 20.900 EUE
 • Ford Grand C – Max 2.0 TDC; – 6.350 EUR

Sıfır ve ikinci el fiyatlar karşılaştırıldığında ciddi farklar görülmemektedir. Ayrıca ikinci el piyasalarda neredeyse sıfır gibi birçok aracın uygun fiyat avantajları ile satın alınması da mümkündür.

YouTube video

Almanya İkinci El Araba
Almanya İkinci El Araba

Almanya Volkswagen Araba Fiyatları

Almanya 0 araç fiyatları arasında Volkswagen modelleri çok sık araştırılmaktadır. Türkiye’de de bir hayli sevilen ve yaygın olarak tercih edilen Volkswagen modelleri oldukça uygun fiyatlar ile Almanya pazarında görülüyor. Almanya’da Volkswagen modellerine sahip olmak isteyen bir kişi ortalama bir asgari ücretler rahatça dilediği modele sahip olabilmektedir.

 • Volkswagen Golf 1.4 TSI DSG – 21.450 EUR
 • Volkswagen Tiguan 2.0 TDI – 19.900 EUR
 • Volkswagen T5 Caravelle Comfortline – 29.200 EUR
 • Volkswagen Passat – 30.000 EUR

YouTube video

Almanya Audi Araba Fiyatları

Audi Almanya fiyat listesi Türkiye’deki yüksek fiyatlar ile karşılaştırıldığın oldukça uygun görülmektedir. Özellikle ikinci el piyasalarda görülen fiyatların Almanya’da yaşayan ve çalışan ortalama bir kişinin rahatlıkla sahip olabileceği fiyatlar olarak belirlenmiştir. Almanya’nın en köklü ve önde gelen otomobil devlerinden olması da Audi modellerinin Almanya’da daha farklı bir yere sahip olmasını sağlamıştır. Satın alınmak istenen aracın temel özelliklerine göre farklı fiyatlar ortaya çıkabilir.

Almanya araba fiyatları 2022 listelerine göre Audi modellerinin fiyatları ise ikinci el piyasalarda kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Audi A5 Sportback 1.8 TFSI – 19.900 EUR
 • Audi A3 1.4 TFSI Sportback – 15.888 EUR
 • Audi A4 2.0 TFSI Quattro S Line DSG – 16.470 EUR

YouTube video

Almanya Mercedes Araba Fiyatları

Almanya Mercedes fiyatları diğer alman markalarına ve modellerine göre nispeten daha yüksektir. Marka ve model yılına göre değişmekle beraber 2022 yılında 60 bin euro gibi bir fiyatlar Mercedes modellerine sahip olmak mümkündür. Genel itibariyle eski modellerde ise görülen ortalama fiyatlar ise şu şekildedir:

 • Mercedes Benz A 35 AMG – 60.900 EUR
 • Mercedes Benz C 180 CGI – 21.980 EUR
 • Mercedes Benz GL 450 – 28.000 EUR
 • Mercedes Benz E 250 – 24.990 EUR

Renault Clio Almanya Fiyatı Ne Kadar?

Renault Clio Almanya fiyatı ortalama bir yıllık asgari ücret ile alınabilmektedir. Standart versiyon fiyatı yaklaşış 13 bin Euro seviyesinde bulunan Renault, Alman markası olmamasına rağmen sıklıkla tercih edilmektedir. Renault Captur modellerinde ise ortalama 21.550 EUR seviyelerinde fiyatlar göze çarpmaktadır. Renault Megane fiyatı ise Almanya’da 23.560 EUR seviyesinde görülüyor.

Elbette satışa sunulan tüm bu araçların fiyatları marka, model ve yıla göre değişiklik gösterecektir. Almanya araba fiyatları 2022 yılında ortalama bir asgari ücret ile çalışan kişinin rahatlıkla sahip olabileceği seviyelerde satışa sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Yüzme Havuzu Maliyeti

İlginizi Çekebilir: Starbucks Kahve Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Buderus Kombi Fiyatları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu